Mario Hrubý
prezident a manažér fotoklubu, admin web stránky, Ilava-Klobušice

Je to už celkom slušná doba kedy som začal moje prvé experimenty s fotením. Od čias školskej dochádzky to bola kinofilmová SMENA 8M no toto moje fotenie sa skôr dá nazvať príležitostným. Vážnejší osobný záujem o fotenie a fotografiu začal až od roku 2002 kedy som cez kompaktné fotoaparáty prešiel k roku 2007 a mojej prvej zrkadlovke NIKON D70. S týmto fotoaparátom som fotil dva roky a následne som presedlal na vyšší model NIKON D80. Nakoľko som ostal verný značke NIKON od decembra 2010 fotím D7000-kou a zatiaľ nejak nepociťujem nutnosť prechodu na formát FF. To čo ma z fotografie zaujíma je foteniu prírody a krajiny, makrofotografia no v poslednej dobe je to aj fotenie rôznych športových akcií a portrétna fotografia. V roku 2009 sme založili s ďalšími priaznivcami fotenia a fotografie regiónu POVAŽIE neziskovú organizáciu Fotoklub POVAŹIE, v ktorej zastávam od jej vzniku funkciu prezidenta a manažéra združenia. Fotenie sa popri mojej rodine stalo jednou z mojich hlavných osobných voľnočasových aktivít a je to aj vynikajúca príležitosť si sem tam "vyvetrať" hlavu. Popri úspešnej práci a realizácii činností fotoklubu som od septembra 2015 začať rozvíjať prácu s deťmi a mládežou v neziskovom projekte Fotoškola ktorý osobne vediem a som veľmi rád že máme v okolí zopár šikovných mladých fotografov ktorým môžem takto napomáhať pri ich fotografickom raste.

Osobný web: mariohruby.sk
Mobil: 0903-420396
Mail: info(@)mariohruby.sk, mario.hruby(@)fotoklubpovazie.sk
Fototechnika: NIKON D7000, NIKON 70-200 f2.8 VRII, TOKINA 12-24 f4, NIKON 105 f2.8, NIKON 50 f1.8, NIKON 18-70 f3.5-5.6