prezident a manažér fotoklubu, pokladník, admin web stránky
Ilava-Klobušice

Je to už celkom slušná doba kedy som začal moje prvé pokusy s fotením. Z čias povinnej školskej dochádzky to bola kinofilmová SMENA 8M no toto moje fotenie sa skôr dá nazvať príležitostným. Vážnejší osobný záujem o fotenie a fotografiu začal až od roku 2002 kedy som cez kompaktné fotoaparáty prešiel v roku 2007 k mojej prvej zrkadlovke NIKON D70. S týmto fotoaparátom som fotil dva roky a následne som prešiel na vyšší model NIKON D80. Nakoľko značka NIKON plne spĺňala moje očakávania od roku 2010 som fotil D7000-kou a od roku 2018 som už presedlal na Full frame zrkadlovku NIKON D800. To čo ma z fotografie najviac zaujíma a baví je fotenie prírody a krajiny, makrofotografia no v poslednej dobe to je aj športová a portrétna fotografia. V roku 2009 sme spolu s ďalšími priaznivcami fotenia a fotografie založili neziskovú organizáciu Fotoklub POVAŹIE, v ktorej od jej vzniku zastávam funkciu prezidenta a manažéra združenia. Fotenie sa popri mojej rodine stalo jednou z mojich hlavných osobných voľnočasových aktivít a je to aj vynikajúca príležitosť si sem tam „vyvetrať“ hlavu. Popri úspešnej práci a realizácii činností fotoklubu som od septembra 2015 začať rozvíjať prácu s deťmi a mládežou v neziskovom projekte Fotoškola ktorý osobne vediem. Od roku 2019 som tento projekt transformoval na fotografické vzdelávanie záujemcov všetkých vekových kategórií a som veľmi rád, že máme v našom okolí kopec šikovných začínajúcich fotografov ktorým môžem takto napomáhať pri ich ďalšom fotografickom raste.

Mail: info(@)fotoklubpovazie.sk, info(@)mariohruby.sk
WEB: www.mariohruby.sk
Mobil: 0903-420396
Fototechnika: NIKON D800 a D7000, NIKON 70-200 f2.8 VRII, TOKINA 16-28 f2.8, NIKON 105 f2.8, NIKON 50 f1.4, NIKON SB-900